Nová studie korony jasně: Očkovaní lidé jsou mnohem nakažlivější, než se předpokládalo
Očkování proti koronaviru chrání. Nejen očkovaní lidé, i ostatní - tedy předchozí tenor. Ale studie nyní ukazuje: Očkovaní lidé jsou stejně infekční jako neočkovaní.

Hamburk – Debata není tak stará jako samotný koronavirus *, ale není ani nová. Naposledy to vyhodil fotbalista FC Bayern Mnichov Joshua Kimmich, který se nechce nechat očkovat proti Coroně a kritizoval ho za to první starosta Hamburku Peter Tschentscher (SPD) *. Zvuk diskusí je jasný: Každý, kdo je očkován proti Covid-19, dělá dobře. Pro sebe a také pro ostatní – koneckonců u lidí, kteří jsou očkovaní proti koroně, je méně pravděpodobné, že se nakazí koronavirem.

Ale je tomu skutečně tak? Britská studie bere hodně větru z plachet tomuto předpokladu: Očkovaní lidé jsou mnohem nakažlivější, než se dříve myslelo.

Nemoc:Covid-19Patogeny:SARS-CoV-2Původ:Čínská lidová republikaPrvní známý případ:1. prosince 2019Vyjádření k pandemii:11. března 2020

Nová koronová studie: Britští vědci došli k překvapivým výsledkům

Pro uvedenou studii ve Velké Británii, jejíž výsledky byly zveřejněny v časopise „ The Lancet Infectious Diseases “, bylo 602 kontaktních osob ze 471 lidí infikovaných koronavirem požádáno, aby odebírali vzorky horních cest dýchacích po dobu 20 dnů, uvádí zprávy. redakční síť Německo (RND). Tyto vzorky vědci zkoumali na virovou zátěž plně očkovaných lidí s delta infekcí a poté je porovnávali s neočkovanými lidmi s delta i alfa a pre-alfa infekcí.


+ Pozitivní korona test: Studie z Velké Británie ukazuje, že lidé, kteří byli očkováni, jsou stejně infekční jako ti, kteří očkovaní nebyli. © Sofiane Regragui / imago

Výsledek je jasný: I když jsou plně očkovaní, lidé s průlomovými infekcemi – tak se tomu říká, když se lidé nakazí koronavirem, přestože jsou plně očkovaní, a dokonce onemocní – mají špičkovou virovou zátěž podobnou té u neočkovaných lidí. . To znamená, že virus můžete účinně přenést i na plně očkované kontakty. Podle britské studie jsou tedy očkovaní lidé stejně nakažliví jako neočkovaní.

Navzdory koronární studii z Velké Británie: Německý virolog se drží doporučení očkování

„Nemůžete dávat rady ohledně očkování dost často“, mezitím berlínský virolog Hendrik Streeck právě řekl německé tiskové agentuře (dpa) a varuje před kolapsem kliniky v Německu kvůli Coroně *. V Hamburku *, kde 24hamburg.de provedl inventuru po 300 dnech očkování *, panuje mezi lékaři velký strach * kvůli zvyšujícím se číslům korony . Výskyt se zvyšuje také v Dolním Sasku *. Výsledek: tzv. booster očkování proti kornaviru *.

Rady ohledně očkování nelze poskytovat dostatečně často Virolog Hendrik Streeck v rozhovoru pro německou tiskovou agenturu (dpa)

To je k dispozici také v hanzovním městě Hamburk * - takto tam funguje očkování třetí stranou *. Mezitím končí mimořádná událost Corona, kterou by rád prodloužil starosta Hamburku Peter Tschentscher *. Nová koalice semaforů mění tato pravidla v této otázce *. Bez ohledu na to britská studie hraje na očkovací skeptiky, jako je fotbalista Joshua Kimmich - obrazně řečeno - míč u nohou. A to vše s celkovou únavou z očkování * v Německu.

Nová koronová studie z Velké Británie: je konec epidemické situace ještě daleko?

Britská studie o korónových infekcích primárně hodnotí míru sekundární infekce u kontaktů v domácnostech – jinými slovy: pravděpodobnost výskytu infekce u konkrétních skupin lidí. U plně očkovaných je to 25 procent, u neočkovaných 38 procent. Ostatně: studie také ukazuje, že očkování minimalizuje riziko nákazy variantou Delta a urychluje odbourávání koronavirů z těla.


Jak uvádí Institut Roberta Kocha (RKI), průlomy v očkování v Německu nyní představují výrazně vyšší podíl nových infekcí koronavirem než před několika měsíci. Mezi osobami staršími 60 let bylo očkováno 58,9 procenta lidí, kteří se nakazili Covid-19 mezi 27. zářím a 24. říjnem 2021. U 18 až 59 letých 37,5 procenta a u mladších 18 let 3,6 procenta.

Zdá se, jako by konec pandemické situace, za kterou se vyslovil předchozí ministr zdravotnictví Jens Spahn (CDU) * a kterou podporuje Karl Lauterbach (SPD) *, skutečně nebyl dosažen... * 24hamburg.de a Kreiszeitung . de jsou nabídka od IPPEN.MEDIA .

Rubriklistenbild: © MIS/Sofiane Regragui/imagozdroj:

https://www.kreiszeitung.de/lokales/hamburg/geimpfte-ansteckender-neue-corona-studie-als-angenommen-ansteckend-zr-91085862.html?fbclid=IwAR2OtOSlY_zgWCNoL2OG2VIafeuulXI89RTKdC21dgabywuaE9yg_OY1mWM

1,655 zobrazení2 komentář